Moje konto Moje konto

Czym jest peeling enzymatyczny i jak go stosować?

peeling_enzymatyczny_(1).jpg

Czym jest peeling enzymatyczny i jak go stosować?

Dobra kondycja skóry zależy od wielu aspektów - sposobu żywienia, trybu życia, stresu i oczywiście pielęgnacji. Aby zachować zdrową i piękną skórę należy zwrócić uwagę na właściwe odżywianie i nawadnianie organizmu. Nie bez znaczenia jest jakość i długość snu. Ogromne znaczenie ma rodzaj używanych kosmetyków i  domowe sposoby oczyszczania skóry.

5 kroków właściwego oczyszczania twarzy, które zapewnią piękny wygląd cery.

Jeśli pragniesz w wyjątkowy sposób zadbać o skórę swojej twarzy, przygotuj się na codzienny rytuał! Niezależnie od rodzaju posiadanej cery, każdy dzień powinnyśmy zakończyć oczyszczeniem twarzy. 

Pierwszy krok to demakijaż, czyli usunięcie kosmetyków kolorowych za pomocą mleczka, lub płynu micelarnego. 

Następny etap to dokładne mycie twarzy, które umożliwia pozbycie się pozostałości zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Żele, pianki lub mydła naturalne można nakładać za pomocą dłoni, szczoteczek lub myjek do twarzy. 

Kolejny krok to tonizacja naskórka, dzięki czemu przywracamy skórze właściwe, lekko kwaśne pH oraz zapewniamy właściwe nawilżenie. Ten etap pielęgnacji dobrze jest dostosować do rodzaju cery, gdyż prawidłowo dobrany tonik lub hydrolat doskonale reguluje funkcje naskórka. 

Codzienny masaż twarzy z użyciem olejów kosmetycznych ujędrnia, poprawia kontur i zabezpiecza skórę przed utratą wilgotności. 

Ważnym i niezbędnym zabiegiem dla utrzymania dobrej kondycji skóry, jest cotygodniowy peeling twarzy.

Rodzaje peelingów do twarzy - jaką formę oczyszczania wybrać do domowej pielęgnacji?

Peeling czyli powierzchniowe złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka, można wykonywać za pomocą różnych metod. 

Najmocniejsze i najgłebiej ingerujące w warstwy naskórka sa peelingi kwasowe lub chemiczne, które najlepiej wykonywać w gabinetach kosmetycznych pod okiem eksperta.

Do samodzielnego stosowania w domu na ogół poleca się scruby czyli peelingi mechaniczne. Są to produkty o kremowej konsystencji wzbogacone drobinami o działaniu ściernym, np. korundem lub zmielonymi pestkami orzechów i pestek. Za pomocą kolistych ruchów usuwa się z martwe komórki naskórka. Taka forma peelingu nie nadaje się do cery wrażliwej, naczynkowej lub atopowej. 

Peeling enzymatyczny zawiera w składzie enzymy roślinne, dzięki czemu zrogowaciały naskórek ulega rozpuszczeniu. Polecane sa do cery suchej, naczynkowej lub wrażliwej. 

Kompleksową formą złuszczania jest gommage, który łączy formy peelingu mechanicznego, enzymatycznego i kwasowego. Polecany jest do oczyszczania cery delikatnej, jednak nie powinien być używany w przypadku zmian trądzikowych.

Peeling enzymatyczny do twarzy - łagodna forma oczyszczania wrażliwej skóry.

W peelingach enzymatycznych najważniejszym komponentem są enzymy roślinne, które “trawią” zrogowaciały naskórek. Najczęściej w takich produktach znajduje się papaina otrzymana z owoców papaji, bromelaina z ananasów, czy ficyna z owoców figowca. Dzięki zabiegom peelingującym skóra jest dogłębnie oczyszczona, gładka i miękka. Naskórek po złuszczaniu łatwiej przyswaja składniki odżywcze dostarczane w maseczkach, serum i kremach. Regularne stosowanie peelingu enzymatycznego sprzyja usuwaniu zaskórników, zmian pigmentacyjnych, zmniejsza pory oraz poprawia ogólny wygląd cery. Peeling enzymatyczny do twarzy jest polecany do pielęgnacji cery delikatnej, skłonnej do trądziku, naczynkowej i alergicznej.

Jak stosować peeling enzymatyczny w domowych warunkach?

Peeling enzymatyczny do twarzy ma przyjemną, kremową konsystencję i lekko kwaśny, owocowy zapach. Przed zaplanowanym zabiegiem złuszczania należy oczyścić twarz z makijażu i dokładnie umyć. Peeling nanosimy zawsze na wilgotną skórę, ponieważ zawarte w nim enzymy uaktywniają się pod wpływem wody. Omijamy okolice oczu, gdzie skóra jest dużo cieńsza i delikatna. Osoby o skłonnościach do podrażnień i alergii kontaktowej, powinny wykonać próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry. Po nałożeniu peelingu na wilgotną skórę wykonujemy masaż przez 3 -10 minut. Czas masażu zależy od rodzaju cery - im delikatniejsza, tym krótszy masaż. Po zabiegu myjemy twarz letnią wodą, tonizujemy i smarujemy kremem nawilżającym. Domowy peeling enzymatyczny na ogół stosuje się raz w tygodniu. Skórę po zabiegu złuszczania należy chronić przed bezpośrednim wpływem promieni UV.

Peeling enzymatyczny do skóry głowy - sposób na suchy łupież.

Nie tylko skóra twarzy wymaga intensywnej pielęgnacji. Problemy ze skórą głowy to coraz częstsze zjawisko. Ciężka woda, niewłaściwie dobrane kosmetyki lub zaburzenie bariery ochronnej skóry mogą powodować nadmierne przesuszenie i łuszczenie się naskórka na głowie, a nawet wypadanie włosów. Peeling enzymatyczny do skóry głowy ułatwi oczyszczenie z martwych komórek naskórka i resztek kosmetyków, dzięki czemu szybko zauważymy poprawę. Częstym składnikiem peelingów do skóry głowy są kompleksy witaminowe i mineralne, wzmacniające cebulki włosowe i regulujące wydzielanie sebum. Probiotyki, będące dodatkiem do składu tych kosmetyków, zapewniają barierę ochronną na skórze głowy. Peeling enzymatyczny do skóry głowy w widoczny sposób poprawi kondycję włosów i ich objętość. Doskonałym pomysłem dla wrażliwej skóry jest domowa maseczka z jogurtu naturalnego nałożona na 10-20 minut po zabiegu. Taki jogurtowy kompres odżywia i nawilża oczyszczony naskórek, a także dostarcza flory probiotycznej.

 

Roślinne enzymy, wyciągi ziołowe i oleje roślinne to organiczna moc zawarta w kosmetykach ziołowych. Naturalna pielęgnacja twarzy zapewnia zdrowy i promienny wygląd skórze i sprawia, że domowy rytuał piękna jest prawdziwą przyjemnością!

ZAJRZYJ DO NASZYCH SKLEPÓW
Rzeszów: ul. Rejtana 67, ul. Matejki 18, ul. Broniewskiego 34; Jarosław: ul. Sobieskiego 1

ODWIEDŹ NAS
ONLINE:

contact-icon-call

ZADZWOŃ DO NAS
+48 517 947 057

contact-icon-email

NAPISZ DO NAS
info@zielarnia24.pl